Matematică
swfh
2015-11-02 16:50:51
4mere,10pere si 3 prune valoreaza cat 1 kg de banane .Cate mere, cate pere si cate prune poate cumpara mama lui Vladut cu banii de pe 5 kg de banane?
Răspunsuri la întrebare
Ioana211
2015-11-02 22:53:56

mere-20 pere-50 prune-15

Adăugați un răspuns