Matematică
AlinHdr
2015-10-29 21:11:51
o pâine cat 3 cornuri iar 2 pâini și 4 cornuri costa 10 lei. că-ți lei a plătit Raluca?
Răspunsuri la întrebare
wowbiz
2015-10-30 00:34:33

o paine = 3 cornuri 2 paini si 4 cornuri = 3 * 2 + 4 cornuri = 6 + 4 = 10 cornuri 1 corn costa 1 leu 1 paine = 3 lei 3*3 + 5*1 = 9+5=14 lei

Adăugați un răspuns